pınar ersü

  aydınlatma tasarımcısı

  2008 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra Hilmi Güner Mimarlık'ta çalışmaya başladı. Çeşitli mimari projelerin iç mimari tasarımlarının yapılması ve ihale dökümanlarının hazırlanmasında rol aldı. Ardından 2010-2012 yılları arasında Parsons the New School for Design'da Mimari Aydınlatma Tasarımı yüksek lisansı yaptı. Okulun son döneminde gün ışığı stüdyosunda asistan oldu ve mezun olduktan sonra 3 ay boyunca Arc Light Design'da stajyer olarak görev aldı. 2012'nin sonlarında bagımsız aydınlatma tasarımı konusunda deneyim edinmeye başlayan Ersü,  birçok projenin konsept tasarım ve şematik tasarım süreçlerinde rol oynadı. 2014 yilinda Onoff Lighting Design & Consultancy firmasında çalışmaya başladı ve burada yurtiçi ve yurtdışındaki ofis, restoran, magaza ve otellerin aydınlatma projelerinin  konsept tasarım, şematik tasarım ve tasarım geliştirme sürecinde görev almanın yanı sıra, ihale süreci yönetimi konusunda deneyimler edindi.

  berçin damgacı

  sanat danışmanı

  2008 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden mezun olmasının ardından 2009 - 2011 yılları arasında Nuova Accademia di Belle Arti Milano'da Görsel Sanatlar ve Küratörlük Çalışmaları alanında yüksek lisansını tamamladı. Bu süreçte Berlin'e yerleşerek sanatçı asistanlığı, mekana özgü eser yerleştirme ve mekan tasarımı ve hazırlığı da dahil olmak üzere birçok projede yer aldı. 2012 yılında SALT İstanbul'da In Deed: Sanatta Özgünlük Belgeleri sergisinin tüm gerekliliklerini ve mekan yerleşimini yönetti. Aynı yıl birinci İstanbul Tasarım Bienali kapsamında düzenlenen New Museum Ideas City: İstanbul'da rol aldı. Damgacı 2013 - 2015 yılları arasında Nesrin Esirtgen Collection bünyesinde yönetici ve koleksiyon küratörü olarak kişisel koleksiyonun geliştirilmesi, Mısır Apartmanı'nda bulunan mekanda düzenlenen sergilerin proje üretimi, sergi yerleştirmesi, mekana özgü projelerin hayata geçirilmesi safhasında aktif rol oynadı.

  ceren tan soydemir

  iç mimar

  2008 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra Plato Proje ekibinde yer aldı. Bu süreçte sektörünün önde gelen isimleri arasında bulunan Big Chefs, Timboo, Budakaltı, Derviş BağzıBağlı gibi birçok kafe, restoran, konut ve mağaza projesinin tasarımını, sunum paftalarının ve detay çizimlerinin hazırlanmasını, malzemelerle ilgili market araştırmasında ve karar sürecinde; ardından da hazırlanan projelerin uygulamasını deneyimledi. 2013 - 2015 yılları arasında İstanbul'da Polimeks İnşaat bünyesine katılarak Aşkabat Uluslararası Havaalanı Projesi; Cumhurbaşkanı Özel VIP Binası Projesinde görev aldı. Projede mimari tasarım ofisi ile şantiye arasındaki koordinasyonun sağlanması, projenin detaylandırılması, Türkmenistan Cumhurbaşkanı'na sunulması, kullanılacak malzemelerle ilgili market araştırması ve sonrasında ihale sürecinin yürütülmesi ve sonlandırılması ardından da Türkmenistan'da uygulama aşamasında tecrübe sahibi oldu.